Стрелците во форма

Вечерва во Лигата на Шампионите се постигнати дури 40 голови, во 8 натпревари, што е 5 голови просек по натпревар. Најмалку голови имаше на натпреварот АПОЕЛ – ПСЖ, само еден, додека пак најмногу на натпреварот Рома – Баерн, 8.

Група Е

ЦСКА – Манчестер Сити – 2:2

Рома – Баерн – 1:7

Група Ф

АПОЕЛ – ПСЖ – 0:1

Барселона – Ајакс – 3:1

Група Г

Челзи – Марибор – 6:0

Шалке – Спортинг – 4:3

Група Х

Порто – Атлетик Билбао – 2:1

Бате Борисов – Шахтјор – 0:70

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *